Connect with us

Брегалница ги почна подготовките (ФОТО)

Македонскиот второлигаш Брегалница ги стартуваше подготовките за новата сезона. По испаѓањето од елитата, целта е јасна, експресно враќање во прволигашкото друштво.

Тренерот Трајче Сенев ја изврши прозивката на која се јавија и новите засилувања, а потоа е одржан и првиот тренинг.

Виктор Наумовски и Стојан Попоски се најновите засилувања на штипскиот тим, а претходно дојде и Бојан Иванов од Кожуф. Верноста кон Брегалница ја продолжи Димитриј Димитриевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови