Connect with us

Борец замина на подготовки во Анталија (ФОТО)

Македонскиот прволигаш Борец денеска замина на десетдневни подготовки во турскиот туристички центар Анталија каде ќе ја реализира следната фаза наменета за воигрување на тимот и одигрување пријателски натпревари.

Во Анталија Борец ќе одигра четири пријателски натпревари.

Новост во тимот е засилувањето Октај Ракипи кој доаѓа од Шкендија и Гордан Здравков нов член во стручниот штаб.

Борец пред заминувањето за Анталија имаше проверка против тимот на Македонија ЃП и победи со 4-0, со головите на Нехар Садики, Џемаил Ибрахимовиќ, Александар Ѓоргиевски и на Крста Ѓорѓевиќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови