Connect with us

Борец тргна со подготовки, допрва ќе се засилува

Македонскиот прволигаш Борец ги почна подготовките за пролетниот дел од сезоната. Нови засилувања засега се Борха Кордоба, Лука Трајкоски и Еди Баша, но тренерот Горазд Михајлов ќе се обиде да ангажира уште неколку фудбалери во средниот ред и во нападот. 

Борец ќе работи во Велес се до заминувањето на подготовки во Струга каде ќе одигра неколку пријателски натпревари. Во стручниот штаб на Михајлов е приклучен и Благој Левков. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови