Connect with us

Борец подобар од Вардар

Македонскиот прволигаш Борец оствари триумф (0-2) против најтрофејниот клуб Вардар на пријателскиот натпревар што се одигра на комплексот на „црвено-црните“. Борец кој игра променливо во елитата, успеа да слави со головите на Ѓорѓи Ѓорѓиев и на Алекс Талески.

Вардарци исто така се уште се бараат оваа сезона откако се случи комплетна промена во раководството на клубот. Дојде до промена и на клупата, па новиот тренер Никола Глигоров полека наметнува свои идеи во тимот.

Advertisement

Facebook

Тимови