Connect with us

Боно Вокс ја изведува химната на ЕВРО: „Ние сме народот“ (ВИДЕО)

Почнува Европското првенство, а официјалната химна на натпреварувањето е во изведба на Боно Вокс, фронтменот на „Ју Ту“. Тој е придружуван од гитаристот Еџ, а песната е потпишана од холандскиот диџеј Мартин Гарикс.


Ќе ни биде верен придружник во наредните триесетина дена.

Advertisement

Facebook

Тимови