Connect with us

„Бомба“ на Атанасов за 3-2, сега Италијанците пак ќе се тресат (ВИДЕО)

МАКФУДБАЛ во Рим, Никола Ѓуровски

Јани Атанасов. Одлична замена на селекторот Благоја Милевски, на почетокот на второто полувреме го внесе во игра Атанасов, а тој му возврати со два гола.

Во 74.минута, Јани Атанасов упати проектил од далечина, топката удри во Ачерби и го измами Донарума.

Има уште доволно време и за израмнување, а сега Италијанците пак ќе се тресат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови