Connect with us

„Бомба“ на Алиоски за дебитантски гол за Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски постигна фантастичен гол за Фенербахче во триумфот (4-2) над Адана Демирспор. Тој влезе во игра во 80.минута на местото на Емре Мор и само три минути подоцна се запиша во листата на стрелците.

Алиоски упати вистинска „бомба“ и ја испрати топката зад грбот на противничкиот голман.

Во тимот на Адана Демирспор го немаше Јован Манев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови