Connect with us

Бобан Николов сака да замине од Стеауа

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов се наоѓа на излезна врата од Стеауа. Романските медиуми откриваат дека Николов веќе побарал дозвола да замине откако беше изоставен од тимот на последниот меч против Херманштад пред три дена.

Тренерот Михаи Пинтилии му објаснил на Николов дека не треба да биде вознемирен и дека ќе добие своја шанса за настап во продолжението од шампионатот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови