Connect with us

Без Висар Муслиу против Лихтенштајн

Дефанзивецот Висар Муслиу нема да биде на располагање на селекторот Благоја Милевски за следниот квалификациски натпревар против Лихтенштајн во Вадуз. Тој синоќа против Романија заработи жолт картон и поради тоа ќе мора да отсуствува на следниот меч.

Македонија ќе гостува во Вадуз на 8. октомври, а три дена подоцна во Скопје ќе гостува Германија.

По шест одиграни кола во групата Ј, лидер е Германија со 15 бода, Ерменија е на второто место со 11, Романија има 10, додека Македонија е на четвртата позиција со девет бода.

Advertisement

Facebook

Тимови