Connect with us

Бернардо Силва останува во Манчестер Сити

Португалскиот интернационалец Бернардо Силва ќе остане во Манчестер Сити. Постоеше опција за негов трансфер во Барселона, но каталонскиот клуб нема финансиска моќ да го реализира до крајот на летото.


29-годишниот Силва ќе ја прифати понудата за продолжување на договорот со „граѓаните“.

Фудбалерот од средниот ред веќе ја соопштил својата одлука на раководството.

Менаџерот Пеп Гвардиола, одигра исклучително важна улога во донесувањето на оваа одлука, тврди „Мундо Депортиво“.

Актуелниот договор на Бернардо Силва е до летото 2025 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови