Connect with us

Бејтулаи: Најважно е што на крајот победивме

Шкендија се намачи за да дојде до три бода против Пелистер, последнопласираниот тим на табелата кој се уште нема ниедна победа во шампионатот. По првиот дел тетовци имаа негатива (0-1), но на крајот сепак успеаја да остварат триумф (2-1).


Капитенот Егзон Бејтулаи вели дека победата на Шкендија е сосема заслужена.

„Одлично го започнавме натпреварот, имавме многу шанси за гол. Но фудбалот е таков, противникот без никаква шанса успеа да постигне гол од слободен удар. Во паузата анализиравме и влеговме во вториот дел уште помотивирани. На крајот успеавме да го затвориме натпреварот со позитива и тоа е најважно“, изјави Бејтулаи.

Во следното коло в среда, Шкендија му гостува на Шкупи во дерби дуел на Чаир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови