Connect with us

Барселона убедлива против Мајорка, Еспањол испадна од Ла Лига (ВИДЕО)

Новиот шампион Барселона славеше со 3-0 против Мајорка на „Камп Ноу“ во претпоследното коло од Ла Лига оваа сезона. Каталонскиот гигант стигна до триумф со двата гола на Ансу Фати и погодокот на Гави, а гостите од 14.минута играа со фудбалер помалку поради исклучувањето на Ндиаје.

Вториот клуб од Барселона, Еспањол, од следната лига ќе игра во Секунда, откако ремизираше 2-2 на гости против Валенсија и со 36 бода нема веќе шанси да обезбеди опстанок.

Атлетико Мадрид го совлада Реал Сосиедад со 2-1, со Антоан Гризман и на Нахуел Молина.

Раул де Томас и Палазон беа стрелци на головите за Рајо Валјекано во триумфот од 2-1 против Вилјареал.

Хетафе оствари важен триумф (2-1) против Осасуна во битката за опстанок исто како и Кадиз кој со 1-0 славеше против Селта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови