Connect with us

Барселона ќе го задржи Маркос Алонсо

Барселона ја донесе конечната одлука за иднината на Маркос Алонсо. Ветеранот ќе остане во клубот. Во последните два дена се појавија информации дека 32-годишниот Шпанец, кој сѐ уште не е регистриран, ќе биде продаден поради високата плата.

Се зборуваше дека може да се врати во Премиер – лигата или да се упати во Саудиска Арабија.

Сепак, според каталонски „Спорт“, Чави и клупското раководство го увериле Алонсо дека на него ќе се смета претсојната сезона. Клубот ќе се обиде да го регистрира оваа недела, но доколку не успеат сега, тоа сигурно ќе биде направено до 30 септември.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови