Connect with us

Барселона ја пронајде замената за Френки де Јонг

Фудбалерот на Валенсија, Карлос Солер, е пред трансфер во Барселона. Раководството на каталонскиот клуб има комплетен „дил“ со одличниот играч на Валенсија, а сега останува и двата клуба да најдат заеднички јазик за реализација на трансферот.


Карлос Солер треба да биде наследик на Френки де Јонг.

25-годишниот Солер е производ на академијата на Валенсија и е голема желба на тренерот Чави Хернандез.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови