Connect with us

Барселона ја победи Севилја со автоголот на Серхио Рамос (ВИДЕО)

Барселона оствари минимален успех над Севилја славејќи со 1-0. По ова каталонскиот тим се наоѓа на врвот на табелата со бод предност пред Џирона.


Барселона долго се обидуваше да го скрши отпорот на Андалузијците, а во 76.минута автогол си постигна Серхио Рамос. Тој сакаше да блокира, а топката заврши во мрежата на Севилја.


Пред почетокот на мечот Барселона и Севилја ја вжештија атмосферата со жестока караница преку соопштенија. Раководството на Севилја одби да дојде на ручекот меѓу двата клуба, а и челниците не беа во ВИП ложата поради „случајот Негреира“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови