Connect with us

Барселона без Френки де Јонг до крајот на ноември

Холандскиот играч за врска на Барселона, Френки де Јонг, сѐ уште чувствува болка во ногата поради повредата на мускулот. Новите фитнес тестови извршени денеска покажаа дека 26-годишниот фудбалер не само што нема да биде достапен за натпреварот на гостувањето кај Реал Сосиедад в сабота навечер во Ла Лига, туку веројатно нема да се врати на теренот пред крајот на ноември, пишува каталонскиот весник „Спорт“.


Добра вест за тренерот на Каталонците, Чави Хернандез, сепак е опоравувањето на Педри Гонзалес, кој би можел да настапи на натпреварот против Реал Сосиедад.


Шпанецот им се придружува на Рафиња, Роберт Левандовски и Жул Кунде, кои беа на клупата на претходната пресметка во Ла Лига против Реал Мадрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови