Connect with us

Барса одлучи – Дембеле оди на продажба

Барселона и дефинитивно се откажа од намерата да го задржи Осман Дембеле на „Камп Ноу“. Тој и неговиот агент не соработуваат околу можноста за нов договор, па раководството на каталонскиот гигант се изјасни дека тој ќе мора да си замине до крајот на јануари.


„Јасно е дека Дембеле не сака да продолжи со Барселона. Тој не сака да биде дел од нашиот проект. Му кажавме на Дембеле дека мора веднаш да замине. Очекуваме Осман да биде продаден пред 31 јануари“, изјави директорот Матеу Алемани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови