Connect with us

Барди со Трабзонспор го загуби инфарктното финале против Бешикташ

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Енис Барди, со својот тим Трабзонспор немаше среќа во финалето на Купот на Турција. Во инфарктен меч, Трабзонспор загуби со 3-2, со гол примен во 94.минута од дуелот.

Онаучу го доведе Трабзонспор во 13.минута, но Гезал израмни од пенал во последните моменти од првиот дел.

Салих Учан во 54.минута се погрижи за пресврт во 54.минута, а израмни Николас Пепе во 89.минута.

Кога сите мислеа дека финалето ќе оди во продолженија, Ал Мусрати во 94.минута постигна победнички гол за Бешикташ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови