Connect with us

Барди: Австрија подобро ги искористи своите шанси

Позитивен впечаток, добар отпор, но и пораз на стартот на ЕВРО од Австрија. Играчит за врска Енис Барди се бореше многу во средниот ред, вели дека пресудила реализацијата на шансите. Австријците подобро ги искористија своите моменти на мечот.


„Европско првенство е, знаевме дека ќе биде тешко. Мислам дека одигравме добар меч, на моменти бевме и подобри од Австриоја, но на крајот тие ги искористија подобро пансите. Ќе продолжиме да даваме се од себе, шанси не се загубени и покрај поразот. Ќе се одмориме и ќе анализираме каде грешевме.Сакам да се заблагодарам на навивачите, тие беа нашиот дванаесетти играч“, изјави Барди.

Advertisement

Facebook

Тимови