Connect with us

Баражи за Втора лига: Тетекс ќе „удри“ на Осогово, Башкими – Влазрими, Вардар Н. – Новаци

Одредени се бараж натпреварите за пополнување на Втората фудбалска лига. На денешниот ждреб во ФФМ беа одредени двојките:


ТЕТЕКС – ОСОГОВО

БАШКИМИ – ВЛАЗРИМИ

ВАРДАР НЕГОТИНО – НОВАЦИ

Натпреварите ќе се играат на 28 мај, со почеток во 17 часот, а дополнително во текот на денот ќе бидат одредени и стадионите каде ќе се играат бараж мечевите.

Тетекс – Осогово (Стадион Борис Трајковски, Маџари);
Башкими – Влазрими (Градски стадион, Тетово);
Вардар Неготино – Новаци (Градски стадион, Кичево);

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови