Connect with us

Бангура дојде во Скопје, потпиша договор и го одржа првиот тренинг со Шкупи (ФОТО)

Репрезентативецот на Гвинеја, Мамадуба Бангура, пристигна во Скопје, стави потпис на договорот со Шкупи го одржа првиот тренинг со тимот од Чаир. Поради реконструкцијата на сопствениот стадион, фудбалерите на Шкупи тренираат на комплексот на ФФМ. 

„Дојдов за да го засилам тимот, бев информиран дека Шкупи е клуб со голема традиција, а можам веднаш да потврдам и дека е одлично организиран. Се надевам дека ќе бидеме шампиони, на првиот тренинг видов дека тимот поседува голем квалитет и многу млади и талентирани фудбалери“, изјави Мамадуба Бангура. 

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови