Connect with us

Балтички противници за Македонија ЃП и за Шкупи, за Шкендија ривал од Велс

Македонскиот вицепрвак Шкупи во првото коло од квалфикациите за фудбалската конференциска лига ќе се соочи во двомеч со Хегелман од Литванија. Шкупи ќе биде домаќин на првата средба, а ќе гостува во реваншот.

Освојувачот на Купот, Македонија Ѓорче Петров за воведното квалификациско коло го доби РФС од Рига, Летонија. И Македонија според ждрепката треба да биде домаќин ан првата средба, а да гостува на возвратниот натпревар.

Во првото коло од квалфификациите за Конференциската лига, Шкендија ќе одигра два натпревара против велшкиот Хаверфордвест.

Првите натпревари се на 13.јули, а реваншите седум дена подоцна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови