Connect with us

Баерн Минхен лесно до триумф против Гројтер Фурт (ВИДЕО)

Германскиот првак Баерн Минхен лесно излезе на крај на гости со Гројтер Фурт и славеше со 1-3 иако речиси цело полувреме играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Бенјамин Павар. Но, тимот на Џулијан Нагелсман секако има капацитет тоа рутински да го разреши.

Томас Милер во десеттата минута донесе предност за баварскиот клуб, а Џошуа Кимих со шут од дваесетина метри зголеми на 0-2 во 31.минута.

Грисбек во 68.минута си постигна автогол за уште поубедлива предност на Баерн, а почесниот погодок за Гројтер Фурт беше дело на Седрик Итен во 88.минута.

Баерн Минхен се наоѓа на лидерската позиција на табелата во Бундес – лигата со 16 бода.

Advertisement

Facebook

Тимови