Connect with us

Баерн го побарал Мудрик на позајмица, Челси го одбил предлогот

За украинскиот интернационалец Михајло Мудрик нема место во стартниот тим на Челси, но клубот од „Стемфорд бриџ“ зимава ја одбил понудата тој да замине на позајмица во Баерн Минхен.

Баварскиот клуб се обидел да го доведе Мудрик до крајот на сезоната, но одговорот на Челси бил негативен.

Украинецот сезонава забележа 25 настапи во сите натпреварувања, но на теренот мина нешто повеќе од 1.000 минути, во просек по околуу 40 по натпревар, што потврдува дека најчесто седи на клупата.

Мудрик постигна четири гола и запиша три асистенции, што секако не е доволно за вложените 100 милиони евра, но очигледно дека Челси и не сака лесно да се откаже од него.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови