Connect with us

Баер Леверкузен преку Фрајбург се врати на врвот на Бундес-лигата (ВИДЕО)

Баер Леверкузен го победи Фрајбург со 2-1 и стигна до осмиот триумф оваа сезона во Бундес-лигата. „Машината“ на Чаби Алонсо сега повторно е на врвот на табелата со 25 бода, два повеќе од Баерн Минхен.

Флоријан Вирц во 36.минута донесе водство за Баер Леверкузен, а вториот гол за домаќинот всушност беше автогол на Атуболу во 61.минута.

Мануел Гулде го врати Фрајбург во игра со голот во 70.минута, но, сепак, бодовите му припаднаа на Баер Леверкузен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови