Connect with us

Баер Леверкузен победнички и против Хофенхајм (ВИДЕО)

Баер Леверкузен ја оствари и деветтата победа од вкупно десет натпревари во Бундес-лигата оваа сезона и се зацврсти на врвот на табелата. Тимот на Чаби Алонсо славеше со 2-3 на гости против Хофенхајм. Двоен стрелец беше Алекс Грималдо, а погоди и Флоријан Вирц на стартот од натпреварот.

Ајнтрахт Франкфурт со 0-3 го победи Унион Берлин на гости, со двата гола на Мармуш и погодокот на Начо, а Фрајбург со голот од пенал на Винченцо Грифо во 95.минута стигна до реми (3-3) на домашен терен против Борусија Менхенгладбах.

Келн и Аугсбург ремизираа 1-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови