Connect with us

Атлетико Мадрид подобар од Осасуна (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид ја оствари четвртата победа во Ла Лига оваа сезона откако на гости ја совлада Осасуна со 0-2. Сега тимот на Диего Симеоне се наоѓа на петтата позиција на табелата со 13 бода.

Антоан Гризман во 20.минута го отвори резултатот, а триумфот го потврди Рикелме во второто полувреме.

На овој меч беа покажани и два црвени картони, за Авила кај Осасуна и за Мората кај Атлетико Мадрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови