Connect with us

Аталанта убедлива против Џенова (ВИДЕО)

Аталанта го продолжи победничкиот чекор и славеше со 1-4 на гостувањето против Џенова. Тимот на Џанпјеро Гасперини се наоѓа на четвртата позиција на табелата, со три бода позитива во однос на Болоња.

Шарл де Кетеларе го отвори резултатот во 22.минута, а израмни Руслан Малиновски во 51.минута. Сепак, Тун Копмајнерс само четири минути подоцна го врати водството за Аталанта.

Во финишот погодија и Давиде Запакоста и Ел Билал Туре за убедливи 1-4.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови