Connect with us

Ашраф Хакими го задржа ПСЖ на 100% (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен ја оствари и седмата победа (1-2) на стартот од сезоната во францускиот шампионат, а повторно извлече триумф во судиското продолжение. Овојпат херој беше Ашраф Хакими кој погоди во 95.минута од мечот.

Хакими беше стрелец и на водечкиот гол за „светците“ во петтата минута, а Куате израмни во 39.минута.

Лион со 3-1 славеше на домашен терен против Троја. Шавалерин во 45.минута ги доведе гостите во водство, но Лион одговори во вториот дел. Шаќири израмни на 1-1, Емерсон се погрижи за пресврт, а Лукас Пакета го потврди триумфот.

Advertisement

Facebook

Тимови