Connect with us

Аријан Адеми повторно е член на Динамо Загреб

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се врати во Динамо Загреб. По долги преговори со Пекинг Гуан, раководството на Динамо успеа да го врати поранешниот капитен во клубот.

Тој во Пекинг Гуан не остана ниту една година, а сега се враќа како големо засилување за Динамо Загреб. За жал, нема да може да игра во групите од Конференциската лига затоа што крајниот рок за пријавување заврши претходно.

Адеми сега се враќа на обврските во фудбалската репрезентација на Македонија. Тој доби специјална дозвола да замине во Загреб за да го заврши трансферот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови