Connect with us

Анчелоти: Хоселу е многу важен играч за нас

Реал Мадрид извлече уште една тешка победа, овојпат над Реал Сосиедад. „Кралевите“ победија со 2-1, а Хоселу го постигна победничкиот гол.


Напаѓачот погоди со глава, а ова беше негов втор гол за тимот на „кралевите“.


Со овие настапи ја доби довербата на Карло Анчелоти и тој не штедеше суперлативи за квалитетите на шпанскиот репрезентативец.


„Многу ми се допаѓа Хоселу. Тој е многу важен бидејќи има специфични квалитети во нападот. Ни недостигаше таков играч во изминатите сезони”, изјави Карло Анчелоти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови