Connect with us

Алваро Одриозола позитивен на Ковид-19

Фудбалерот на Реал Мадрид, Алваро Одриозола, е позитивен на Ковид-19. Тој покажал позитивни симптоми на коронавирусот и веднаш е изолиран од останатиот дел од тимот.

Тренерот Карло Анчелоти никако не може да го има на располагање целиот состав. Претходно, и Карим Бензема беше позитивен на Ковид-19, но го надмина вирусот и се приклучи на тимот.

Advertisement

Facebook

Тимови