Connect with us

Али Адем го напушта Шкупи и се враќа во Арис

Младинскиот репрезентативец Али Адем се враќа во грчкиот прволигаш Арис. Тој играше како позајмен играч во редовите на Шкупи, но од клубот од Чаир информираат дека сега се враќа во грчкиот клуб.


„Имав исклучително добра година во Чаир, постигнавме голем успех и најважно е што успеавме да уживаме со нашите навивачи. ФК Шкупи има историја и е голем клуб и сигурен сум дека ќе ги постигне своите цели. Благодарност до стручниот штаб, фудбалерите, раководството на клубот и до навивачката група „Шверцери“ за големата поддршка“, изјави Али Адем.

Фудбалерот за врска забележа 30 настапи и постигна два гола за Шкупи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови