Connect with us

Алегри го менува Шчешни со Матија Перин

Јувентус конечно ја оствари првата победа во новата сезона од Серија А, откако триумфураше на гости против Специја со 2-3. Но, и на овој меч „старата дама“ прими голови, а еден од виновниците за тоа е и голманот Војчех Шчешни кој направи неколку „кикса“ во досегашниот тек од шампионатот.


Масимилијано Алегри сакаше да го рехабилитира полскиот интернационалец на голот, му даде шанса повторно, но се чини дека за следниот меч против Сампдорија на голот на Јувентус ќе биде Матија Перин.

Полјакот на натпреварите со Удинезе и со Наполи направи големи грешки и дозволи лесно да се затресе неговата мрежа што предизвика жестоки реакции кај фановите на „старата дама“.

Advertisement

Facebook

Тимови