Connect with us

Албанскиот напаѓач Рубин Хебај на медицински прегледи во Шкендија

Албанскиот интернационалец Рубин Хебај е најновото засилување за Шкендија. Напаѓачот пристигна во Тетово и по медицинските прегледи ќе потпише договор со лидерот на табелата во Првата фудбалска лига. Хебај треба да ја засили навалната линија во тимот на Ернест Ѓока.

Рубин Хебај доаѓа како слободен агент, а досега беше член на Теута. Претходно има настапувано и за Влазнија, Домжале, Партизани Тирана и Ворскла. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови