Connect with us

Ал-Итихад го претстави Бензема за ново засилување (ВИДЕО)

Францускиот ас Карим Бензема го напушти Реал Мадрид и експресно потпиша договор со Ал-Итихад. Саудискиот клуб доби огромно засилување од „кралскиот клуб“, добитник на „Златна топка“.

Бензема потпиша тригодишен договор и ќе заработи 600 милиони евра носејќи го дресот на Ал-Итихад.

Покрај тоа, тој ќе биде и амбасадор на кандидатурата на Саудиска Арабија за организација на Светското првенство, за што добие уште 20 милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови