Connect with us

Академија Пандев го претстави Марко Мартинага

Македонскиот прволигаш Академија Пандев го претстави најновото засилување, Марко Мартинага. Младиот 22-годишен хрватски интернационалец е нов член на струмичкиот тим и ја продолжува соработката со тренерот Александар Васоски и во новиот клуб. 

Мартинага ќе ја засили конкуренцијата на позицијата лев бек, а досега во кариерата има настапувано за екипите на Вардар, Славен Белупо, Вараждин, Декани, Копривница. 

Фудбалерите на Академија Пандев продолжуваат со напорна работа одработувајќи ја првата фаза од зимските подготовки.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови