Connect with us

Академија Пандев ги стартуваше подготовките со в.д.тренер (ФОТО)

Македонскиот прволигаш Академија Пандев ги започна зимските подготовки. Засега првиот тренинг го одработи тренерот Ѓорге Стојчев, а по заминувањето на Александар Васоски раководството на клубот е во интензивни преговори за ангажман на нов шеф на стручниот штаб.


Од утре продолжува да работи по два тренинга дневно, а првата фаза од подготовките ќе биде реализирана во клупската база во Струмица.


Академија Пандев на 20. јануари заминува на дванаесетдневни подготовки во Анталија каде ќе одигра шест пријателски натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови