Connect with us

Адеми: Ќе се вратам во Динамо да освоиме европски трофеј (ВИДЕО)

Аријан Адеми замина од Динамо Загреб. По 13 години во дресот на хрватскиот гигант, тој кариерата ќе ја продолжи во Пекинг Гуан, но во големо интервју за официјалната страница на клубот најави дека еден ден ќе се врати, за да освои европски трофеј.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови