100 меча за Елмас, но и реми за Наполи, Ибрахимовиќ подобар од Пандев (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас прослави убав јубилеј во дресот на Наполи откако вечерва на дуелот против Сасуоло го одигра 100. меч за тимот од Неапол. Но, „наполитанците“ испуштија победа откако водеа со 0-2, а на крајот мораа да се задоволен со 2-2 на ова гостување.

Фабиајн Руис и Дрис Мертенс донесоа предност од 0-2 за Наполи по еден час игра, но во следните триесетина минути Сасуоло стигна до израмнување. Џанлука Скамака намали во 73.минута, а Џанмарко Ферари израмни во 89.минута.

Андриј Шевченко се сретна со својот Милан, Горан Пандев одигра половина час, но „росонерите“ беа убедливи и славеа со 0-3. Ибрахимовиќ постигна прекрасен гол од слободен удар во десеттата минута, а потоа Жуниор Месијас постигна два гола за убедлив триумф.