Connect with us

Захариевски е нов тренер на Струга Трим Лум

Поранешниот македонски репрезентативец Срѓан Захариевски е новиот шеф на стручниот штаб на прволигашот Струга Трим Лум.

По заминувањето на Јетон Беќири, раководството на Струга ТЛ се одлучи на тренерската функција да го именува 46-годишниот Захариевски чија официјална промоција, како што дознаваме, се очекува во текот на денешниов ден.

Захариевски, кој како фудбалер има настапувано за Силекс, Вардар, Тетекс и Металург во домашното првенство, но и германскиот Штутгарт, во тренерската кариера досега ги предводеше екипите на Металург и Пелистер. Има и 22 настапи во националниот дрес на Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови