Connect with us

За 75. роденден: Вардар го победи Жељо, а Комити направија шоу (ФОТО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар со триумф од 2-0 над Железничар го прослави 75. роденден на ревијалниот пријателски натпревар на арената „Тодор Проески“. Стрелци на головите беа Филип Јаневски и Ерен Парталко.

Навивачката група „Комити“ исто така славеше 35 години од постоењето и приреди неверојатно шоу на трибините.


„Комитите“ беа сместени на својата Западна трибина, а како некогаш беше исполнета и Јужната трибина на Градски. Вардарци се потсетија на убавите времиња, на шампионските денови и посакаа во блиска иднина клубот повторно да освојува титули.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови