Connect with us

Втора лига: Скопје ја задржа Беса, „кикс“ на Пелистер, триумф на Детонит

Скопје и Беса на „Автокоманда“ одиграа без голови, но и Пелистер не успеа слави на гости кај Арсими. Битолчани одиграа 1-1.


Детонит Плачковица беше убедлив против Осогово и славеше со 3-0, па сега се искачи на втората позиција на табелата. Беласица во голеада ја победи Каменица Саса со 2-4.


Башкими славеше против Караорман со 1-2, а Охрид продолжи во победнички ритам и победи со 1-3 на гости кај Новаци.


Кожуф не пронајде лек за Победа и ремизираше без голови, а со ист резултат заврши и мечот меѓу Вардар Неготино и Тетекс.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови