Connect with us

Втора лига: Детонит го сопре Пелистер, Беса и Кожуф продолжуваат максимално

Беса и Кожуф се екипите кои по четири кола имаат максимален ефект во Втората фудбалска лига. Пелистер и Детонит Плачковица во Битола ремизираа без голови.


Беса на домашен терен славеше против Каменица Саса со 2-1, додека Кожуф победи со 0-2 на гостувањето кај Арсими. Фатмир Арифи и Малик Белули беа стрелци за Беса.

Давков и Митков донесоа триумф за Кожуф на гости против Арсими.

Скопје беше подобар од Караорман со 2-1, а Новаци освои гостински бодови по триумфот против Тетекс со 0-2.

Без победник заврши дербито во Битола меѓу Пелистер и Детонит Плачковица (0-0). Вардар Неготино стигна до гостински триумф против Охрид Лихнидос.

Беласица беше убедлива на гости против Башкими со 0-3. Победа го доби дуелот со Осогово со 1-0.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови