Connect with us

Воска донесе уште еден Црногорец: Јован Николиќ потпиша двегодишен договор

Новиот македонски прволигаш Воска доведе уште еден црногорски интернационалец. Дебитантот во елитата го ангажираше и играчот од средниот ред Јован Николиќ.


Тој доаѓа од Сутјеска, тимот за кој оваа сезона одигра три натпревари во Конференциската лига и еден во првенството.


Јован Николиќ со Воска потпиша двегодишен договор. Се работи за искусен фудбалер кој освоил четири титули во Малезија, една со Сутјеска во Црна Гора како и два Купа на Црна Гора, и уште еден куп трофеј со Младост Подгорица.


Николиќ одиграл 259 меча во Малезија, а бил член и на Партизани Тирана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови