Connect with us

ВИДЕО: Струга Трим Лум се жали на судењето на Влахо: Три моменти на кои сме „украдени“

Фудбалскиот клуб Струга Трим Лум  се жали на судењето на натпреварот против Пелистер. Сметаат дека главниот судија Константин Влахо трипати го оштетил клубот.

1. Ситуација кога Нијаз Лена постигнува погодок, но неочекувано е поништен поради наводен прекршок во напад, кој реално не постои…

2. Очигледен прекршок во шеснаесетникот на гостите за пенал. Но, Влахо досудува само слободен удар надвор од шеснаесетникот…

3. Гол во последните секунди од натпреварот за победа од 2-1. Поништен е поради наводен офсајд. Играчот по интервенцијата на голманот ја допира топката со рака, но во тој случај има очигледен пенал врз фудбалерот на Струга ТЛ.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови