Connect with us

ВИДЕО: Необичниот автогол на Драгарски

Пелистер загуби со 3-2 на гостувањето кај Академија Пандев, а неверојатен автогол си постигна Христијан Драгарски, дефанзивецот на битолскиот тим. Во обид да ја исфрли топката надвор од теренот и да расчисти, тој сило ја шутна топката, но кон сопствениот гол и ја затресе мрежата.
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови