Connect with us

ВИДЕО: Магична асистенција на Алиоски

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски имаше одличен настап за Ал Ахли во триумфот над Ал Тае на гости со 1-2 во првенството на Саудиска Арабија. Тој направи ремек дело за првиот гол на својот тим, кога на фантастичен начин се ослободи од противничкиот фудбалер и асистираше.

Advertisement

Facebook

Тимови