Connect with us

ВИДЕО: Хет-трик на Алими и еден гол на Ибраими – убедлива Шкендија против Борец

Шкендија конечно се разигра на начин на кој посакуваат нејзините навивачи. Во 13. коло од ПМФЛ убедливо тетовци славеа со 4-0 против Борец.

Хет-трик на мечот постигна Арменд Алими, а еден погодок беше дело на Бесарт Ибраими…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови