Connect with us

Васоски: Македонија е фаворит на дуелот со Косово

Тренерот на Вардар и поранешен истакнат македонски репрезентативец Александар Васоски вели дека селекцијата на Македонија е фаворит на претстојната полуфинална пресметка во плејофот на Лигата на нации за пласман на Европското првенство.

„И според рејтингот и според квалитетот, Македонија е фаворит на плејоф дуелот со Косово“, вели Васоски.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови